Wodospady w Karkonoszach

Karkonosze to góry, które obfitują w piękne wodospady i mnóstwo zieleni. Wodospady w Karkonoszach znajdują się zarówno po polskiej jak i po czeskiej stronie, w związku z czym mamy możliwoœść odwiedzenia wielu miejsc, w których znajdują się wodospady.

Po naszej stronie najbardziej znanym wodospadem jest wodospad Kamieńczyka, który jest najwyższym wodospadem po północnej stronie pasma tych gór i jego wysokoœć to 27 metrów. To powoduje, że jest to najpopularniejsza trasa. Ten wodospad tworzy mała rzeczka Kamieńczyk, która opada wprost do wąwozu. To miejsce jest wyjątkowo piękne, a wąski przesmyk sprawia, że widok zachwyca każdego, kto tutaj trafi. Ten wodospad wchodzi w skład Karkonoskiego Parku Narodowego.

Kolejnym znanym i lubianym przez turystów wodospadem jest wodospad Szklarki, który spada z wysokoœci 13 metrów. Trasa do tego wodospadu jest bardzo popularna, a skalisty wąwóz tworzy malowniczy obraz.

Równie pięknym wodospadem jest wodospad Podgórnej, który jest jednak nieco rzadziej odwiedzanym, gdyż jest nieco oddalony od bardziej znanych miejsc turystycznych. Spad wody nie jest tak wysoki jak w poprzednich wodospadach i wynosi zaledwie 10 metrów, natomiast składa się on z trzech stopni, co powoduje, że widok jest wart uwagi.

Dziki wodospad to kolejne miejsce, które powinno się znaleŸć na liœście miejsc, które należy odwiedzić będąc w Karkonoszach. Ten wyjątkowy wodospad tworzy rzeka Łomnica, a woda spada z kilku metrów na kamienie dając turystom orzeźŸwienie w upalne dni. Każdy powinien choć raz tutaj trafić, by móc podziwiać niesamowity Dziki wodospad.

Jeżeli ktośœ wybiera się na czeską stronę Karkonoszy to powinien odwiedzić wodospad Mumlavsky, który znajduje się w okolicy Harrachova. Charakterystyczne kotły jakie się piętrzą w tym wodospadzie nazywane są diabelskimi siodłami. Duża iloœć granitowych progów powoduje, że wielu turystów uważa iż jest to najpiękniejszy wodospad w Karkonoszach.

Wodospady w Karkonoszach zapewnią wiele atrakcji, a sama trasa do większoœści z nich jest malownicza i zapewnia wyjątkowe widoki. Kilkanaœście wodospadów pozwala na dużą iloœć wrażeń i różnorodnoœć. Każdy z wodospadów jest inny i tworzy niebywałe piękno natury, które można podziwiać przez cały czas.

W pobliżu panoramy

Przesieka - widok 360
Widok z wieży Zamku Chojnik - widok 360
Dziedziniec Zamku Chojnik - widok 360
Krużganki Zamku Chojnik - widok 360
Pomnik Karola Wojtyły na  Zamku Chojnik - widok 360
Skrzyżowanie Karpacz - Sosnówka - Borowice - widok 360
Karpacz - Sosnówka - widok 360
ul. Karkonoska 55 - widok 360
Światynia Wang od strony zachodniej - widok 360
Świątynia Wang latem od strony południowej - widok 360

Zobacz również

    Licznik: 7141

    Copyrights 2008. Projekt i wykonanie Tenet | Online: | Karkonosze 360 | Mapa | Panocity | Dodaj obiekt | Polityka prywatności | Kontakt | Współpraca | Pomysły na wypoczynek | Przyjaciele